منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

در سال جدید کدام شرکت ها در صف عرضه اولیه هستند

به گزارش کافه بورس، در سال ۱۳۹۸، سهام ۲۳ نماد برای اولین بار در بورس و فرابورس عرضه شد. عرضه اولیه سهام ۵ نماد از ۲۳ نماد در اسفندماه انجام شد.

نمادهایی، چون شصدف، تملت، شگویا، زکوثر و ساوه در اسفندماه برای اولین بار سهامشان عرضه شد. تملت نمادی بود که رکورد مشارکت در عرضه اولیه‌ها را شکست. در عرضه اولیه این نماد یک میلیون و ۶۸۱ هزار و ۵۲۹ نفر شرکت کردند که به هر نفر ۴۲۰ سهم به قیمت ۳۴۰ تومان تعلق گرفت.
 
نماد "آریا" که متعلق به شرکت پلیمر آریا ساسول بود در اسفندماه سال جاری تا یک قدمی عرضه اولیه پیش رفت، اما این اتفاق رخ نداد.
 
مبینا بنی‌اسدی، مدیر ارتباطات فرابورس ایران گفت: پتروشیمی آریا ساسول آخرین شرکتی بود که قرار بود تا آخر سال فرابورسی شود، اما مدیران فرابورس ایران تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی مردم و پرسنل فعال در بازار سرمایه این عرضه به اوایل سال ۹۹ موکول شود.
 
۱۴ شرکت که در کنار آریاساسول قرار است سهام آن‌ها برای اولین بار در سال ۱۳۹۹ عرضه اولیه شوند عبارتند از:
شرکت رایان هم افزا (رافزا)، شیر پاستوریزه پگاه گیلان "غگیلا"، مجتمع صنایع لاستیک یزد "پیزد"، لیزینگ پارسیان "ولپارس"، توسعه مسیر برق گیلان "بگیلان"، ایمن خودرو شرق "خیمن"، پتروشیمی بوعلی سینا "بوعلی"،    تولید نیروی جنوب غرب صبا"بوعلی"، ترانسفورماتور توزیع زنگان "برانسفو"، پتروشیمی ایلام "شایلام"، پتروشیمی مروارید "شمروارید"، پالایش نفت جی "شجی"، راه آهن حمل و نقل "حرآهن" و صنایع چوب خزر کاسپین "چخزر".