منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شاخص بورس به ارتفاع ۱.۳ میلیون واحد رسید

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۰هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۰هزار واحد قرار گرفت. به گزارش خبرنگار کافه بورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 12میلیارد و 515میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 14هزار و 567میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 674هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 30هزار و 201واحدی در ارتفاع یک میلیون و 300هزار و 828واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های بانک ملت، توسعه صنایع بهشهر و پتروشیمی پردیس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 8007واحد، کل (هموزن) 1971واحد، قیمت (هموزن) 1301واحد، آزاد شناور 34706واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب 21355و 64155واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 184میلیون ورقه به‌ارزش 6634میلیارد تومان در 875هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 284واحد رشد کرد و در ارتفاع 14هزار و 646واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و ویتانا بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.