منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شاخص بورس ۲۷ هزار واحد رشد کرد

 شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۲۷هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۵هزار واحد قرار گرفت. به گزارش خبرنگار کافه بورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 8میلیارد و 969میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 15هزار و 674میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 745هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 27هزار و 412واحدی در ارتفاع یک میلیون و 745هزار و 762واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل پتروشیمی پارس، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و خدمات انفورماتیک با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 7246واحد، کل (هموزن) 751واحد، قیمت (هموزن) 494واحد، آزاد شناور 32070واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب 26275 و 29876واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 852میلیون ورقه به‌ارزش 12هزار و 276میلیارد تومان در 946هزار و 7نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 252واحد رشد کرد و در ارتفاع 18 هزار و 64واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنایع گاغذ پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.