منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

یادداشت| تب سرد بورس

به گزارش کافه بورس، حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در یادداشتی که برای خبرگزاری تسنیم ارسال کرد، نوشت: حال اقتصاد ایران این روزها هیچ خوب نیست. رکود و تورم و تحریم پیش از این سیستم ایمنی پیکره اقتصاد ملی را ضعیف کرده بود و حالا اپیدمی کرونا بخش های خدمات و تجارت بین المللی کشور را مورد هدف قرار داده است.

ورود سیمان سفید به بورس کالا، بزودی

به گزارش خبرنگار کافه بورس، عبدالرضا شیخان با بیان اینکه ورود سیمان سفید به بورس کالا اتفاق مثبتی برای صنعت سیمان خواهد بود، گفت: کارگروه تنظیم بازار به منظور ساماندهی صادرات سیمان، سیمان سفید را وارد بورس کالا کرده است که از نیمه دوم اسفند ماه امسال نیز صادرات آن امکان پذیر خواهد بود.

اساسنامه صندوق تثبیت بازار سرمایه اصلاح می‌شود

به گزارش خبرنگار کافه بورس، صندوق تثبیت بازار سرمایه در راستای اجرای ماده (28) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و با هدف تثبیت، کنترل و کاهش مخاطرات سامانه‌ای یا فرادستگاهی، حفظ شرایط رقابت منصفانه، جلوگیری از ایجاد و تداوم ترس فراگیر در زمان وقوع بحران‌های مالی و اقتصادی و اجرای سیاست‌های عمومی و حاکمیتی در بازار سرمایه کشور، همچنین جلب اطمینان سرمایه‌گذاران خرد برای تداوم فعالیت در این بازار تشکیل شده و هم‌ اکنون در حال فعالیت است.

بورس‌های اوراق بهادار همواره به دنبال راه‌کارهایی برای افزایش جذابیت بیشتر این بازارها و جذب سرمایه‌گذاران بیشتر بوده‌اند که در این راستا بسیاری از بورس‌های اوراق بهادار اقدام به راه‌اندازی ابزارهای مالی جدید مطابق با نیازهای سرمایه‌گذاران و نهادهای مالی کرده‌اند. از جمله ابزارهای نوین مالی که امکان معامله آن در بورس‌های اوراق بهادار و حتی بازارهای خارج از بورس وجود دارد، گواهی جایزه۱ است. گواهی جایزه یک ابزار مالی مشتق است که همچون قراردادهای آتی، اختیار معامله، وارانت۲ ، گواهی توربو۳ و گواهی سود اهرمی۴ مبتنی بر یک دارایی پایه از جمله سهام، شاخص سهام، نرخ بهره، صندوق‌های قابل‌معامله در بورس، ارز و کالاهای مختلف منتشر می‌شود.

آموزش یکی از مقوله‌های مهم و تأثیرگذار در طول زندگی و کلید بسیاری از موفقیت‌ها است. اولین چیزی که در خصوص آموزش به ذهن هر فردی خطور می‌کند، کسب دانش است. آموزش به‌راحتی اطلاعاتی را به فرد انتقال می‌دهد و درنتیجه چشم‌انداز او را به زندگی وسیع‌تر کرده و دیدگاه‌های مختلفی ازآنچه در پیرامون او وجود دارد روشن می‌سازد.