منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ورود سیمان سفید به بورس کالا، بزودی

به گزارش خبرنگار کافه بورس، عبدالرضا شیخان با بیان اینکه ورود سیمان سفید به بورس کالا اتفاق مثبتی برای صنعت سیمان خواهد بود، گفت: کارگروه تنظیم بازار به منظور ساماندهی صادرات سیمان، سیمان سفید را وارد بورس کالا کرده است که از نیمه دوم اسفند ماه امسال نیز صادرات آن امکان پذیر خواهد بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه برای صادرات سیمان سفید نیاز به ارائه گواهی خرید است، افزود: در صنعت سیمان باید قیمت ها شفاف شود که این امر با ورود صادرات این محصول به رینگ بورس کالا امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه سیمان سفید، 2 درصد از سیمان تولیدی در کشور را شامل می شود، گفت: عرضه سیمان سفید در بورس کالا بیشتر به سبب رقابت منفی در بازار عراق، مورد درخواست قرار گرفت و انتظار می رود تاثیر این اقدام برای صنعت سیمان، مثبت باشد.

شیخان با بیان اینکه هزینه های تولید سیمان افزایش داشته است، گفت: در چند ماه گذشته بهای تمام شده سیمان حدود 40 درصد افزایش داشته که دلیل آن هم افزایش کرایه های حمل است. هم اکنون قیمت سیمان در بازار داخل، نه تنها از قیمت مصوب بالاتر نیست، بلکه حتی در مواردی کمتر هم است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: به دلیل اینکه بخشی از کرایه های حمل به شرکت های سیمانی واگذار شده است، شاهد افزایش قیمت این کالا در بازار هستیم.

وی درباره تاثیر قیمت سیمان در افزایش قیمت ملک، گفت: قیمت سیمان در هزینه های ساخت یک خانه تاثیر زیادی ندارد و افزایش قیمت کنونی ملک به دلیل افزایش قیمت سیمان صحت ندارد.