منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

کرونا بورس‌های عربی را به خاک سیاه نشاند

به گزارش کافه بورس به نقل از بلومبرگ، بازارهای سهام در سراسر خاورمیانه پس از پشت سر گذاشتن بدترین هفته برای قیمت نفت از 2008، سقوط کردند. موارد بیشتری از ابتلا به ویروس کرونا در منطقه گزارش شده است.

 کویت پس از بازگشایی بازار هایش بعد از یک تعطیلات سه روزه، تجارت بزرگترین شرکت های حاضر در بازار بورس را متوقف کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که شاخص برتر سهام آن بیش از 11 درصد ارزش خود را از دست داد. شاخص بورس دوبی 5.2 درصد سقوط کرد و به پایین ترین حد از 2018 رسید. ارزش شاخص سهام عربستان، ابوظبی و مصر هم همچنان از هفته گذشته رو به کاهش است.

 در عربستان، ارزش سهام شرکت آرامکو به پایین‌ترین حد از زمان عرضه اولیه آن در بورس در ماه دسامبر رسیده است. ارزش اولیه سهام آرامکو 32 ریال عربستان بود و حالا ارزش این شرکت با 2.1 درصد کاهش، 32.65 ریال است.

 کاهش قیمت نفت به اقتصادهای منطقه خلیج فارس فشار می‌آورد چون نفت بخش بزرگی از درآمد عمومی این کشورها را تشکیل می دهد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت هفته گذشته 16 درصد کاهش یافت و به 44.76 دلار در هر بشکه رسید و نفت برنت پایین تر از 50 دلار در هر بشکه معامله شد.