منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شاخص بورس ۵۹۸۱ واحد اصلاح کرد

به گزارش خبرنگار کافه بورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 5میلیارد و 335میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 4هزار و 832میلیارد تومان در 842هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 5هزار و 981واحدی در ارتفاع 549هزار و 186واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های بورس اوراق بهادار، معدنی و صنعتی گل گهر و بورس کالای ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادل و منفی را پشت سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 1594واحد، کل (هموزن) 1765واحد، قیمت (هموزن) 1174واحد، آزاد شناور 2721واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 2667و 19662واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 1537میلیون ورقه به‌ارزش 2459میلیارد تومان در 779هزار نوبت، آیفکس 62واحد افت کرد و در ارتفاع 7041واحد قرار گرفت.

گفتنی است افت 5 هزار واحدی شاخص بورس پس از رشد 31هزار واحدی نماگر بازار سهام در هفته گذشته در حالی در جریان معاملات امروز بازار سرمایه اتفاق افتاده که بلاتکلیفی سازمان بورس در تغییر دامنه نوسان سهام شرکت‌ها، نیاز به اصلاح و استراحت شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها پس از رشد چشمگیر، قرار گرفتن امروز در میان دو روز تعطیل و ذخیره و شناسایی سود توسط برخی معامله‌گران و از همه مهمتر اختلال در سامانه معاملات برخط کارگزاران از جمله دلایل اصلاح و افت امروز شاخص بورس بشمار می‌آیند.